flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Атестація та щорічна оцінка державних службовців

24 вересня 2013, 09:03

Атестація та щорічна оцінка державних службовців.

 

Для визначення рівня професійної підготовки та відповідності державного службовця займаній посаді, а також для вирішення питання про присвоєння йому рангу проводиться атестація. Це необхідний етап роботи з кадрами, що передбачає визначення кваліфікації, рівня знань працівника, відгук про його здібності та інші якості.

Атестація проводиться на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 р. № 1922 “Положення про проведення атестацій державних службовців”. Відповідно до цієї Постанови, з метою підвищення ефективної діяльності державних службовців та відповідальності за доручену справу в державних органах один раз на три роки проводиться їх атестація, під час якої оцінюються результати роботи, ділові та професійні якості, виявлені працівниками під час виконання службових обов’язків, визначені типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посад і відображені у посадових інструкціях, що затверджуються керівниками державних органів відповідно до законодавства, та в інших нормативно-правових актах.

Атестації підлягають державні службовці всіх рівнів, у тому числі ті, які внаслідок організаційних змін займають посаду менше одного року, якщо їх посадові обов’язки не змінилися.

Не підлягають атестації: державні службовці, які перебувають на займаній посаді менше одного року; жінки, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною, проходять атестацію не раніше ніж через рік після виходу на роботу.

Атестація державного службовця складається з трьох етапів:

·        підготовка до проведення атестації;

·        проведення атестації;

·        прийняття рішень за результатами атестації.

Під час кожної атестації до комісії подаються щорічні оцінки виконання державним службовцем покладених на нього завдань та обов’язків за період, що минув після попередньої атестації, а також атестаційний лист попередньої атестації. При оцінюванні роботи особи, яку атестують, ураховується повнота, якість та своєчасність виконання нею посадових обов’язків, особистий внесок у результати роботи, дотримання трудової дисципліни, підвищення кваліфікації, участь у суспільній роботі, особисті якості, що впливають на успішність діяльності працівника.

У період між атестаціями проводиться щорічна оцінка виконання державними службовцями покладених на них завдань та обов’язків у порядку, визначеному керівником, який призначає на посади та звільняє з посад зазначених осіб із урахуванням Положення та специфіки діяльності державного органу. Така оцінка проводиться безпосередньо керівниками структурних підрозділів, де працюють державні службовці, під час підведення підсумків роботи за рік.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Положення про проведення атестації державних службовців” від 28.12.2000 р. № 1922, Наказу Головного управління державної служби України “Про затвердження Загального порядку проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов’язків і завдань” від 31.10.2003 р. № 122 наказом (розпорядженням) керівника Головного управління державної служби України затверджується Порядок щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них завдань та обов’язків, який застосовується щодо кадрового складу у сфері державної служби. Оцінка професіоналізму кадрового складу у сфері державної служби – це процес визначення ефективності виконання державними службовцями своїх посадових повноважень, професійних завдань і реалізації організаційно-розпорядчих функцій. Така оцінка повинна бути комплексною.

Тобто за результатами оцінки атестації та щорічної оцінки державних службовців і перевірки якості й ефективності виконання ними посадових обов’язків визначається можливість (чи неможливість) просування по службі, присвоєння чергового рангу, тобто кар’єрне зростання державних службовців і зміна їх правового становища.